Zorientowany na rynku pracy rekruter zna LinkedIn, prawdopodobnie radzi sobie z rekrutacją na Facebook, a i pewnie próbował szukać kandydatów na Twitter. Jest jednak jeszcze kilka platform na których warto spróbować wyszukiwania kandydatów za pomocą kwerend Boolean.
Nie wszyscy kandydaci przecież idą szturmem na najpopularniejsze portale, a nawet jeśli, to często łatwiej o bezpośrednie dane kontaktowe w tych mniej popularnych miejscach. Przede wszystkim: zawsze warto spróbować!
About.me
About.me to witryna internetowa, która oferuje zarejestrowanym użytkownikom prostą platformę. Za jej pomocą której można łączyć wiele profili internetowych, odpowiednich witryn zewnętrznych i popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Flickr, Google+, Pinterest, LinkedIn, Twitter, Tumblr i YouTube.
Charakterystyczne jest to, że profil użytkownika jest jednostronicowy, ma duży, często artystyczny obraz tła i skróconą biografię z odnośnikami.
Choć z różnych źródeł wnioskuję, że lata świetności tej strony przypadają na 2013 rok, to jeszcze w kwietniu 2018 wpadłam na artykuł namawiający do założenia profilu. Bez względu na popularność portalu dziś, wiem, że profile profesjonalistów nie zostały usunięte i możemy je przeszukiwać.
Profil na About.me
Założenie profilu na takiej stronie jest rewelacyjnie proste. Kolejny profil w sieci znów działa jak Twoje osobiste SEO, więc… czemu nie?
To moja wersja strony: about.me/dorotamaklewska * – nawet wersja darmowa oferuje zgrabny link i dostęp do platform, które możemy „podczepić”, żeby wykazać sie obecnością i aktywnością w sieci.
Rekrutacja na About.me
Dzięki prostemu Boolean string, z odpowiednimi do zapełnianego aktualnie stanowiska możemy przeszukać stronę zupełnie za darmo:
- site:about.me „project manager” warsaw
- site:about.me „developer” warszawa
- site:about.me „java” łódź
Uspokajam! Na tej stronie nie znajdziemy zatrważającej liczby wyników (w Polsce!), ale możemy dotrzeć do dodatkowych danych kontaktowych kandydatów!
Czy używasz jakiś alternatywnych stron do wyszukiwania kandydatów?
*link pozostał z czasów kiedy byłam bardziej Dorotą niż Doris – zmieniłabym go gdyby było to możliwe :)
POZWÓL MI DOTRZEĆ DO WIĘKSZEJ LICZBY CZYTELNIKÓW. BĘDĘ WDZIĘCZNA JEŚLI PODZIELISZ SIĘ TYM ARTYKUŁEM
NA LINKEDIN I NA FACEBOOKU. MASZ PYTANIA? NAPISZ DO MNIE!
Zdjęcie główne: Błażej Marciniak |
Zdjęcie z profilu: Paweł Zakrzewski