Table of contents
Share Post

Choć pochłonięci swoim światem rekruterzy mogą myśleć inaczej, to nie każdy kandydat musi mieć profil na LinkedIn. Wiem, bo też musiałam się ocknąć. W tym wpisie znajdziesz podpowiedź o kolejnym źródle kandydatów. Z pewnością kandydatów zagranicznych, choć ukrywa się na tym portalu niejeden polski specjalista.

Doyoubuzz.com

Doyoubuzz to strona internetowa, na której za darmo możesz zbudować swoje CV, dodać profile społecznościowe, a nawet wybrać tło i na końcu wydrukować je w PDF! Wszystko za darmo! Oczywiście w wersji płatnej możesz mieć dostęp do statystyk odwiedzin, wiekszy wybór układów CV, czy kolorów.

O tej witrynie dowiedziałam się, kiedy studiowałam we Francji. To znów nie najpopularniejsze miejsce do poszukiwania kandydatów, ale ja uparcie twierdzę, że warto testować każde źródło. Zwłaszcza jeśli nasz budżet rekrutacyjny jest ograniczony – a zwykle jest!

Czy znasz już pozostałe wpisy o narzędziach rekrutacji? Zajrzyj!

Profil na Doyoubuzz.com

Z prowadzeniem strony, przypomnieniami i wskazówkami portalu profil tworzy się bardzo sprawnie. Ja tworząc swoją pierwszą wersje profilu (chyba 2009?) po prostu kopiowałam informacje z mojego CV. 

Na różnych etapach ścieżki zawodowej nasz profil LinkedIn może skupiać się bardziej na promocji naszej marki osobistej, reprezentowaniu marki pracodawcy lub na etapie przejścia na freelance – być ofertą. Ten profil traktuję jako CV – często łatwiej mi do niego dotrzeć niż do zapisanego dokumentu Word.

Dokument można pobrać ze strony w formie PDF, ale nie jest to moja ulubiona wersja CV. Nie ma tez możliwości dodania klauzuli o przetwarzaniu danych, a ta jest szalenie istotna w dokumencie CV

Mój profil na Doyoubuzz.com wygląda tak:

doyoubuzz-doris
Strona profilu na Doyoubuzz.com

Rekrutacja na Doyoubuzz.com

Rekrutacja na tym portalu nie różni się niczym innym od rekrutacji i X-ray search na omawianym poprzednio About.me. Zaleta jest o tyle większa, że łatwiej dociera się do maila kandydata poza samymi linkami do innych jego profili społecznościowych.

  • site:doyoubuzz.com „developer” paris
  • site:doyoubuzz.com „project manager” warszawa
  • site:doyoubuzz.com „asystentka” warszawa

Testując różne słowa klucze i strony możesz dotrzeć do kandydatów-perełek lub przynajmniej skorzystać z ich bezpośrednich danych kontaktowych do nawiązania relacji biznesowych, zdobycia poleceń. Osobiście uwielbiam sprawdzać takie źródła – szybko możemy przekonać się, czy są przydatne w naszej rekrutacji, czy wręcz przeciwnie.

A ty? Masz jakieś swoje ulubione strony-CV do x-ray search? 

POZWÓL MI DOTRZEĆ DO WIĘKSZEJ LICZBY CZYTELNIKÓW. BĘDĘ WDZIĘCZNA JEŚLI PODZIELISZ SIĘ TYM ARTYKUŁEM  
NA LINKEDIN I NA FACEBOOKU.

Zdjęcie główne: Błażej Marciniak | 
Zdjęcie z profilu: Paweł Zakrzewski

Zapisz się do newslettera