Reguła 5-ciu sekund – nie myśl tyle! Działaj!

The 5 second rule, Mel Robbins

To motywacyjny audiobook, na który zdecydowałam się w aplikacji Audible.

Nie raz trafiłam na Instagramowy post czy IG story Mel Robbins, która z impetem przekonuje o byciu panią (lub panem) swojego życia, przedkłada działanie nad bierne obserwowanie świata i motywuje do podążania za instynktem. Nie wiedziałam o Mel dużo, ale skrawki wiedzy i energia jakimi dzieliła się na Instagramie przekonały mnie do wybrania jej książki.

W książce, Mel opisuje wykreowanę przez siebie metodę motywującą do działania, zmiany, aktywności! Opisuję ją przez prawie 8 godzin.

To lektura dla tych, którzy:

  • Boją się podejmować decyzje
  • Mają kłopot z porannym wstawaniem
  • Obawiają się opinii innych
  • Nie odważają się na mówienie tego, co myślą
  • Potrzebują zapalnika, bodźca do działania

Jeśli dotyczy Cię jedno z powyższych, to będzie to pozycja, która pomoże Ci ruszyć z miejsca. Mel opisuje w niej historie osób, którym 5 second rule zmieniła życie, zmieniwszy ich podejście do świata. Książka jest pełna cytatów, którymi posługuje się Mel Robbins, żeby udowodnić swoje racje.

Podobało mi się opisywanie działania reguły, nawet pobieżne, z medycznego, psychologicznego punktu widzenia – lubię takie wstawki nawet jeśli nie umiem ich powtórzyć. 🙂

Wyciągnęłam z tej książki trochę dla siebie, mam w głowie 5 second rule na specjalne okazje, wiem jak działa, ale nie jest to moja ulubiona lektura. Uważam się za osobę czynu i już dodatkowe motywacje nie są mi potrzebne. Nie w takiej formie.

Poza tym jestem pod wrażeniem jak jedna, zasadniczo prosta, metoda działania jest omawiana przez prawie 8 godzin audiobooka. 

Moje Instastory 🙂

Ogólnie polecam, bo COŚ z każdej książki dla siebie wyciągniesz!

Audiobook

Audiobook brzmi jak wypowiedź autorki, a nie jak napisana wcześniej książka, co sprawia, że jej odbiór jest ciekawszy i bardziej osobisty, przy okazji mocno naładowany emocjonalnie (czasem chyba nawet za mocno…). Żywa intonacja pomaga utrzymać uwagę na treści, co w przypadku audiobooków jest dla mnie bardzo istotne.

Na koniec

Powiedział mi kiedyś ktoś mądry, że czasami musisz przeczytać wszystko na dany temat i zauważysz, że treści są powtarzalne, i będzie Cię to nudzić, ale powinnam próbować wyłuskać dla siebie choć coś maleńkiego. Z tej książki wyłuskałam nie radę jak zacząć, ale jak przestać:

Widzisz stoisko z malajskimi ciastkami, spotykasz się z nimi wzrokiem, ale… 5… 4… 3… 2… 1… i odchodzisz!

Polecisz mi jakąś motywującą lub nawet motywacyjną książkę? Może poradnik, a może choćby biografię?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zainteresowany ? Napisz do mnie kontakt@dorisinsocialmedia.com