Co mogą Ci dać wydarzenia networkingowe?

To, czego w pracy zdalnej zagranicą brakowało mi najbardziej, to ludzie. Uważam, że spotykanie ludzi z branży czy po prostu fascynatów podobną tematyką jest jedynym doświadczeniem w swoim rodzaju i czymś, co potrafi wzbogacić w nieoceniony sposób. Ponieważ cały czas na pokładzie mam sceptyków, to wypiszę po raz kolejny networkingowe korzyści. Poniżej znajdziesz tez kilka inspiracji na majowe wydarzenia.

Networking biznesowy.

Praca zdalna to opcja, ale po wielu latach pracy na open space ciężko było mi pogodzić się z faktem, że nie mam mnie na spotkaniach HRowych, networkingowych, LinkedIn Local. Brakowało mi spotykania ludzi, wymiany doświadczeń, ciekawych prelekcji.

Networking podróżniczy

Od pierwszych dni wyjazdu, swoją drogą, dzieki Instagramowi i mediom społecznościowym, gdzieś w Polsce była grupa osób, na której spotkaniu mi zależało. To ekipa, którą poznałam dzięki wydarzeniom networkingowym, które miały miejsce przed moim wyjazdem, osoby, które skupiają się wokół wspólnych zainteresowań. I na przykład:

  • Kamila Surma przeprowadziła ze mną wywiad o podejmowaniu samotnego wyjazdu w zgodzie z samą sobą. 
  • Olimpka dobrzewszedzie zaangażowała w mini ankietę o tym, jak to jest z tym biletem w jedną stronę. 
  • Jestem Zuza była gotowa odpowiedzieć na każde maleńkie pytanie dotyczące Tajlandii.
  • Marta spotkała się ze mną na spacer Chiang Mai, ot tak. Koleżanka z internetu. 
  • Anita onthewall nie raz skomentowała zdjęcie czy napisała sympatyczną wiadomość, a potem nocowała mnie u siebie po powrocie!
  • Kasia PodróżOdbyta pomogła mi wydostać się z Wietnamu!
  • Patrycja Travelover, zaspamowana przeze mnie doszczętnie, spotkała się ze mną na 4 minuty w Malezji, bo bardzo, bardzo potrzebowałam jakiejś namiastki znajomości tam, wtedy.
  • Rafał, bez względu na odległość, czas i miejsce, w jakim się znajdowałam, zadawał celne pytania, inspirując do wpisów blogowo-zawodowych.

Wróciłam i największą frajdą było ich wreszcie spotkać na żywo!

Co dają wydarzenia networkingowe?

Inspiracje

W środowisku tak podróżniczym, blogowym, jak i biznesowym networking i wydarzenia branżowe skupiają ludzi ze wspólną energią. Spotkanie ludzi, którzy mają te same trudności, przemyślenia, doświadczenia, ale chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami na ich temat, samo przez się motywuje do działania, czy choćby spojrzenia na własne poczynania pod innym kątem!

Nauka i czerpanie z cudzych doświadczeń

Networking zazwyczaj jest tylko elementem towarzyszącym prelekcjom i wystąpieniom, które skierowane do mieszanej grupy uczestników wydarzenia mają super ciekawy, uniwersalny charakter. Nie raz robiłam zdjęcia slajdów, żeby pogłębić temat na własną rękę. Często sam prelegent zaciekawiał mnie jeszcze bardziej i docierałam szybciej do jego bloga czy publikacji, o których wcześniej nie wiedziałam!

Możliwość poznania mentorów i liderów

Wystarczy odpowiednia postawa, poddanie się ciekawości i serdeczny uścisk ręki. Podejście do prelegenta i… No tak, moje najciekawsze znajomości zaczęły się od pożyczenia ładowarki od osoby, która prelegentką się okazała, ale pozostałe znajomości odbyły się właśnie dzięki brakowi lęku przed zagadaniem.

Otwarcie na współprace

Networking to świetny sposób na poszerzenie swojego pola widzenia i znalezienie nowych, potencjalnych klientów lub zauważenie nowych okazji do współpracy. Ludzie, z którymi spotykasz się w realu, często mogą pomóc Ci zidentyfikować nowe możliwości rynkowe, na które nie wpadłabyś. Weź to pod uwagę bez względu na branżę w której… networkujesz.

Poprawa komunikacji

Nie miałam pojęcia jak w jednym zdaniu opisać to, czym się zajmuję i na czym się skupiam na pierwszym LinkedIn Local. Nie wiedziałam jak to się robi, nie miałam przygotowanego elevator pitch. Wypowiadałam się już lepiej na Środa Dzień Bloga zapytana o to, co robię. Praktyka czyni mistrza, moja jednozdaniówka cały czas ewoluuje.

Przyjaźnie!

Networking może przynieść Ci wspaniałych nowych przyjaciół. Nie może się nie udać! Jeśli dzielisz się swoimi pomysłami, życzliwością i entuzjazmem z ludźmi o podobnych poglądach, to z pewnością coś Ci z tego zostanie! 🙂

Jesteśmy wypadkową 5 osób, z którymi przebywamy najczęściej.

Dlatego przebywaj z tymi, którzy motywują Cię do rozwoju, ciągną w górę, pokazują nowe!

Ja o takich spotkaniach dowiaduję się najczęściej z Facebooka, od kontaktów na LinkedIn lub przez portal evenea!

Żeby nie być gołosłowną…

Wydarzenia w maju 2019

Biznes:

LinkedIn Local – spotkania skupiające profesjonalistów różnych branż (i nie tylko kadry managerskie!), użytkowników, lub przyszłych użytkowników LinkedIn. Cała przyjemność to zweryfikowanie internetowych znajomości w realu, uzupełniona o prelekcję.

Jest coraz więcej miast, które organizują te wydarzenia. Sprawdź u siebie.

HR na deser to również funkcjonujące w Warszawie wydarzenia, które polecam. Sprawdź kiedy jest następne.

Podróże:

Poznań Getaway Festiwal – no niech mi ktoś powie, że tam nie będzie kogoś do poznania się jeśli jest opcja wspólnego spadania ze slackline, albo gubienia się w lesie w biegu na orientację!

Ten festiwal obfituje w mnóstwo prelekcji! Już przebieram nogami, żeby posłuchać Martyny Wojciechowskiej albo wpaść na warsztat pod tytułem: “Nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania”!

Blogi & Social Media:

Influencer Live Poznań – okazja do spotkania mnóóóóóstwa osób, które kojarzę lub znam tylko z blogów czy Instagrama. Będą Ania Kęska, Ola Budzyńska, Maciek Budzich, Janina Bąk, Paweł Tkaczyk – lista prelegentów o tu: link.

Czwartkowe spotkania Social Media – to cykliczne wydarzenia, które są organizowane w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie i paru innych miejscach! Wystarczy poszukać!

Link do wydarzenia: o tu.

Środa Dzień Bloga – jedno z moich ulubionych, cyklicznych wydarzeń zrzeszające blogerów i ekspertów różnych branż!


Podsumowanie

Takich spotkań i wydarzeń jest w każdym mieście naprawdę bardzo dużo i w bardzo wielu kategoriach. Wystarczy tylko poszukać i wyjść z domu. Nawet jeśli idziesz tylko na prelekcję by posłuchać czyjejś podróżniczej historii – nie wychodź od razu po jej zakończeniu. Poznaj ludzi.

Nie lubisz tłumów? Wiem, że w Łodzi odbywają się spotkania podróżników w kilkuosobowej grupie, spotkania i meetupy są organizowane w różnej skali. Bardzo, bardzo polecam takie wyjścia z domu z planem na poznanie innych otwartych głów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zainteresowany ? Napisz do mnie kontakt@dorisinsocialmedia.com