Ulubione narzędzia social media do personal i employer brandingu!

Największą obiekcją klientów w procesie świadomego budowania marki online jest nakład pracy, jaki wiąże się z całym przedsięwzięciem. Na szczęście są narzędzia social media: strony i aplikacje, które całą pracę mogą ułatwić!

Planowanie

Notowanie pomysłów na treści szalenie usprawniło ich tworzenie. Sporo mi zajęło, zanim przestałam polegać na zasobach własnej pamięci. Teraz, czytając książkę, odrywam kawałki postitów i przyklejam przy inspirującej linijce tekstu. Cytaty, linki do artykułów, o ile nie wysyłam ich sama do siebie na WhatsApp, natychmiast lądują w notatniku. Jednym z poniższych.

Google Keep

Narzędzie, które świetnie sprawdza mi się w telefonie. Mam tam notatki z danymi firmy do faktury na stacji benzynowej, zalążki tekstów na bloga, cytaty, skrawki postów. Szybki notatnik do sprawdzania w aplikacji i na wersji desktopowej.

Notion

Notion używam dziś niemal do wszystkiego. Od codziennego journalingu, po rozpisanie pracy z klientami i wpisów w mediach społecznościowych, aż po planowanie podróży.

notion, narzędzia social media: personal & employer branding

Tworzenie komunikacji – narzędzia social media

Zdjęcia i grafiki

Grafiki tworzę w programie Canva. Używam wersji płatnej, ale długo nie była mi potrzebna.

Korzystam z Canva do tworzenia spójnej identyfikacji wizualnej moich postów czy stories, wykorzystuję ją do przygotowywania zdjęć w tle dla klientów, ale i własnych prezentacji. Mnogość i różnorodność szablonów naprawdę powalają.

Zdjęcia pobieram czasem z darmowej bazy jak np. Unsplash, czy Pexels.

Wykorzystuję te banki zdjęć do tworzenia jakościowych prezentacji czy wizualizacji treści w social media, by były spójne z moją strategią personal brandingu.

Zdjęcia obrabiam w aplikacji Lightroom z presetami oraz w aplikacji Snapseed.

Mój Instagram prawdopodobnie nie byłby tak spójny, gdyby nie lekkie dociągnięcie kolorów i wykorzystywanie regularnie podobnych filtrów z pakietu presetów. Snapseed służy mi do eliminowania niepotrzebnych elementów ze zdjęcia czy punktowego rozjaśnienia fotografii.

Profile Pic Maker to narzędzie przeznaczone do tworzenia ciekawych zdjęć profilowych. Moje zostało utworzone w Canva, jednak to narzędzie pomoże każdemu. Możesz zachęcić całą firmę do wykorzystania jednego wzorca – employer branding jak się patrzy!

Tekst

Długość tekstu i formatowanie sprawdzam na stronie wordcounter. Strona pokazuje Ci również potencjalną długość czytania tekstu, mówienia go etc.

By dodać emotikony, korzystam z getemoji.

Jeśli chcę pogrubić tekst w postach robię to na stronie IG fonts.

narzędzia social media: personal & employer branding
Fragment sekcji “O nas” z LinkedIn na stronie wordcounter

Video

Wideo każdego rodzaju najczęściej edytuję w aplikacji CapCut.

Zarówno to video (LinkedIn), większość tych nagrań (Instagram) powstały dzięki tej aplikacji.

Jeśli zależy mi na efekcie wybuchu korzystam TikBomb.

Udostępnianie treści

Tu największy zawód, bo choć istnieją narzędzia publikacji w social media typu Buffer, Later, Preview, Planoly, to żadnej z nich nie polecę. Media społecznościowe lubią jak się na nich przebywa, kiedy posty wrzuca się z palca, poklika chwilę po, poodpowiada na komentarze. Zostawiam Ci zatem nazwy, ale sprawdź je na własną odpowiedzialność.

Dodatkowo podpinanie danych do kont zewnętrznych może być po prostu niebezpieczne. Mój Instagram został zablokowany przypadkowo już dwa razy. Jestem zatem potrójnie ostrożna.

Jedyną, jedyniutką rzeczą jest korzystanie z Instagram Creator Studio do publikowania tam karuzel. Instagram należy do firmy Meta, Facebook również – zakładam, że nie będą blokować się wzajemnie.

Mam nadzieję, że wylistowane narzędzia Cię zaciekawiły. Osobiście jestem gadżeciarą i uwielbiam nowe apki. Gdybym pisała ten zestaw rok, dwa temu, to powtórzyłaby się wyłącznie Canva. Poza nią też wszystkich narzędzi używam w zupełnie darmowej wersji.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do mnie lub zdzwońmy się!

Zainteresowany ? Napisz do mnie kontakt@dorisinsocialmedia.com