LinkedIn dla architektów wnętrz

Architekt LinkedIn

LinkedIn to nieocenione narzędzie dla architektów, którzy chcą przyciągnąć nowych klientów. Platforma mediów społecznościowych umożliwia architektom nawiązywanie kontaktów z kolegami i potencjalnymi klientami, odkrywając nowe możliwości biznesowe i współprace.

Czytaj dalej, aby odkryć korzyści płynące z LinkedIn dla architektów i dowiedzieć się, jak wykorzystać platformę do przyciągania nowych klientów.

3 Powody, dla których jako architekt powinieneś używać LinkedIn

Już od wielu lat platforma LinkedIn zyskuje coraz większe zainteresowanie. Branża architektoniczna wydaje się jeszcze nie wykorzystywać jej potencjału. Zatem przeczytaj choćby te 3 powody, dla których warto pochylić się nad LinkedIn.

 1. Prezentacja pracy: LinkedIn pozwala architektom prezentować swoje umiejętności, generować leady i przyciągać klientów, nawet jeśli nie jest to tradycyjna platforma dla architektów.
 2. Bieżące informacje z branży: LinkedIn pomaga architektom być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami branżowymi, trendami, najlepszymi praktykami i nowymi technologiami.
 3. Networking: LinkedIn umożliwia architektom nawiązywanie kontaktów z innymi profesjonalistami w ich dziedzinie, dostawcami i potencjalnymi klientami, co pozwala na budowanie nowych współprac.

3 kroki do sukcesu architekta na LinkedIn

Dopracuj swój profil

Metryczka

 • Użyj profesjonalnego zdjęcia. Wybierz aktualne, wysokiej jakości zdjęcie. Twoja twarz powinna zajmować około 60% obrazu, a tło być stonowane, aby nie rozpraszało odbiorców. Możesz sobie pomóc stroną Profile Picture Maker.
 • Zamieść informacyjne zdjęcie w tle. Niech pokazuje Twoją specjalizację, dane kontaktowe. Najważniejsze, by było zdjęciem nie tylko ładnym, ale niosącym dodatkową treść.
 • Napisz przyciągający uwagę nagłówek. Twoje nagłówek powinien wyróżniać cię spośród innych profesjonalistów. Użyj tego miejsca, aby przedstawić swoje doświadczenie i umiejętności. Użyj słów kluczowych, aby ułatwić potencjalnym klientom znalezienie cię za pomocą funkcji wyszukiwania na platformie.

Doświadczenie

 • Szczegółowo opisz swoje doświadczenie. Dodaj swoje doświadczenie zawodowe do profilu, upewniając się, że zawiera projekty, nad którymi pracowałeś, obowiązki oraz osiągnięcia lub nagrody. Podsumowując, pochwal się troszkę.
 • Wymień swoje umiejętności. Dodaj wszelkie istotne umiejętności, w tym oprogramowanie, którego używasz do projektowania nowych projektów. Dzięki temu uzupełnisz swój profil o słowa klucze, których inni mogliby używać.
 • Dodaj rekomendacje. Poproś byłych współpracowników, klientów i kolegów o rekomendowanie Twoich umiejętności. Profile na LinkedIn, które wymieniają pięć lub więcej umiejętności z rekomendacjami, są 33x bardziej prawdopodobne do odkrycia przez potencjalnych klientów.
 • Aktualizuj swój profil. Regularnie aktualizuj swój profil architekta. Innymi słowy, prezentuj ostatnie zmiany w Twoim doświadczeniu, umiejętnościach i osiągnięciach.

Twórz Treści

Publikowanie wysokiej jakości treści jest kluczowe. Jeśli chcesz nawiązać kontakt z profesjonalistami z branży i przyciągnąć potencjalnych klientów, to kilka pomysłów na tematy treści, które możesz tworzyć, aby rozpocząć aktywność na swoim profilu LinkedIn.

 • Treści Edukacyjne. Pomimo że architektura ma niszową publiczność, wiele osób chce dowiedzieć się więcej o koncepcjach projektowych, projektowaniu wnętrz, remontach itp. Publikowanie treści edukacyjnych, które pomagają ludziom zrozumieć podstawy architektury, może przyciągnąć znaczną liczbę odbiorców.
 • Najnowsze Trendy. Architekci projektują imponujące budynki na całym świecie. Dostrzeganie najnowszych trendów i inicjowanie rozmów na ich temat może pomóc w nawiązywaniu kontaktów z kolegami z branży. Jednocześnie wesprze zdobywanie nowych perspektyw na to, co te trendy oznaczają dla branży architektonicznej.
 • Wiadomości Branżowe. Analizowanie najnowszych wiadomości branżowych i dyskusje na temat ich potencjalnych implikacji mogą pomóc w nawiązywaniu kontaktów z innymi profesjonalistami. Możesz ustawić powiadomienia Google o wiadomościach architektonicznych. Następnie udostępniać je na swoim profilu, aby rozpoczynać rozmowy z innymi profesjonalistami.

Nawiązuj Kontakty z Innymi

LinkedIn to idealna platforma do profesjonalnego networkingu. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie innych architektów jest dołączenie do dedykowanych grup.

Wykorzystaj potencjał LinkedIn dla architektów

LinkedIn pomaga architektom nawiązywać kontakty z innymi profesjonalistami i potencjalnymi klientami. Nie wahaj się zatem wykorzystać to cenne narzędzie w arsenale generowania leadów.

Masz pytania?

Porozmawiajmy!

Zainteresowany ? Napisz do mnie kontakt@dorisinsocialmedia.com