Table of contents
Share Post

Zastanawiasz się, jak zachęcić więcej osób do odwiedzenia Twojego profilu na LinkedIn?

Najlepszym sposobem na zwiększenie ruchu odwiedzających Twój profil LinkedIn jest zastosowanie skutecznych technik SEO, a zatem zoptymalizowanie SEO LinkedIn.

Podobnie jak na dowolnej stronie internetowej techniki Search Engine Optimization działają również na LinkedIn. Zasadniczo LinkedIn to rodzaj bazy danych CV , która zawiera profile, które wykorzystują słowa kluczowe do indeksowania wielkiej liczby danych.

Ponieważ większość dochodów LinkedIn generują rekruterzy używający LinkedIn do wyszukiwania kandydatów, LinkedIn zna najlepsze słowa kluczowe dla osobistego SEO.

Większość terminów wprowadzanych na LinkedIn jest przeszukiwalna przez innych użytkowników, więc jesli odpowiednio użyjesz słów kluczy, w tym tych reprezentujących tytuły stanowisk lub Twoje umiejętności, naprawdę staniesz się widoczny.

Korzyści z efektywnego wykorzystania SEO LinkedIn

Posiadanie ze spersonalizowanego SEO LinkedIn (widoczność w wynikach wyszukiwania) oferuje wiele możliwości, w tym:

  • Otrzymywanie ofert pracy bez ubiegania się o pracę.
  • Zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną bez aplikacji.
  • Znajdowanie przez potencjalnych klientów lub klientów.
  • Ponowne łączenie ze starymi przyjaciółmi i byłymi kolegami.
  • Poszerzanie sieci kontaktów biznesowych.

Jeśli tym bardziej rozumiesz (i wykorzystujesz) metodę indeksowania LinkedIn, będziesz w stanie zwiększyć ruch. Zatem dodaj więcej słów kluczowych, zwiększ ich gęstość w określonych polach profilu tak, jak opisuję poniżej.

SEO LinkedIn

Rzuć okiem na te 5 wskazówek ulepszające SEO LinkedIn i Twoją widoczność w sieci.

Twój profesjonalny nagłówek.

Najważniejszy komunikat brandingowy na Twoim profilu LinkedIn jest również najbardziej krytyczny jeśli chodzi o SEO.

Krótka fraza tuż pod Twoim imieniem. Nagłówek, ma najwyższy wskaźnik indeksowania SEO na LinkedIn.

Co to oznacza? Słowa kluczowe wymienione w polu Nagłówek będą miały większy wpływ na Twoją wyszukiwalność, zwiększając Twoją pozycję wśród innych użytkowników. Teraz już wiesz, dlaczego używanie domyślnego nagłówka „aktualne stanowisko” nie jest dobrym pomysłem! Jest Was wielu.

Rozważ zmianę:

„Wiceprezes ds. Sprzedaży w Xyz” (Twoje obecne stanowisko)

na

„Sprzedaż VP. Wzrost przychodów w rozwiązaniach technologicznych Cloud. Rozwój produktu i sprzedaż” (Twoja obecna pozycja z większą ilością słów kluczowych dodanych do pełniejszego wyjaśnienia)

Xyz nie stanie się wyszukiwanym hasłem na profilu, podczas gdy inne słowa kluczowe (rozwój produktu, sprzedaży, Cloud, wzrost przychodów) przyciągają więcej ruchu.

Język angielski, tudzież posiadanie profilu w dwóch językach pozwoli na optymalizację słów kluczowych. W języku polskim warto stawiać na bezokoliczniki o ile to możliwe.

LinkedIn pozwala na użycie 120 znaków w Nagłówku – nie wahaj się je wykorzystać.

Dodaj słowa kluczowe do tytułu stanowiska.

Tytuł stanowiska na LinkedIn to również bardzo indeksowane pole (tak jak nazwa Twojego pracodawcy). Jeśli jednak obecny tytuł jest zbyt ogólny, możesz przegapić szansę na zwiększenie ruchu.

Dodaj treść do swojego tytułu stanowiska, uważając jednak, aby go zbytnio nie zmienić, dodaj elementy zwiększające SEO LinkedIn.

Na przykład,

„Operations Associate” może stać się „Operations AssociateKierownik ds. Operacyjnych w dziale termodruku

Druga wersja bardziej wyjaśnia prawdziwą funkcję osobie spoza organizacji, np rekruterowi, który niekoniecznie zna branżę.

„Senior Consultant” to „Senior Consultant, IT Project Manager

„Analityk finansowy” otrzymuje tytuł „Analityk finansowy – audyt finansowy

W każdym przykładzie druga wersja doadaje szczegółów i słów kluczowych oraz wyjaśnienia funkcje stanowiska. W tym miejscu mamy 100 znaków do wykorzystania do zwiększenia SEO LinkedIn.

Podsumowanie LinkedIn

Użyj Podsumowania do dodania kolejnych słów kluczy.
Chociaż nie jest to część uważana za wysoko indeksowaną na LinkedIn, Twoje Podsumowanie musi zawierać przekonujący tekst wraz z wysokim odsetkiem słów kluczowych odpowiadających Twojemu celowi posiadania profilu.

To część, która może być oparta na storytellingu, emocjach, ale i rzeczowa informacja będzie tu jak najbardziej na miejscu.

„As an IT Director, my goal is to satisfy stakeholders and speak the language of our trading industry users, while implementing technologies to boost processing speed and accelerate business transformation. I’ve led IT project teams of up to 110 in service delivery and brought hosting costs down 32%, even during rapid growth.”

„In Senior Manager and Director of Sales roles, I’ve built trust among customers and captured market trends in the oil and gas industry… with new sales channels and alliances that grew revenue 123%. I enjoy the challenge of creating a competitive edge through increased brand recognition and high-performance sales team mentoring.”

Takie Podsumowanie wykorzystuje maksymalną liczbę słów kluczowych poprawiając SEO LinkedIn Twojego profilu. W tym miejscu masz 3000 znaków do wykorzystania.

Dodaj projekty i wykorzystaj „dodatkowe” sekcje na LinkedIn.

Często zaniedbane elementy profilu, a świetne miejsca do dodawania więcej szczegółów (i słów kluczowych).

Sekcje takie jak Projekty, Certyfikaty i Nagrody mogą być użyte do wstrzykiwania w profil większej liczby słów kluczowych.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z tych sekcji, używaj krótkich słów i zageszczaj słowa kluczowe. Na przykład certyfikat dla określonego języka oprogramowania może określać „Programista Java” ze skrótami certyfikatów.

Dyrektor ds. Operacyjnych w branży nieruchomości może również dodać kilka projektów zatytułowanych „Nieruchomości komercyjne„, aby wykazać się biegłością w nadzorowaniu prac budowlanych w dużych miastach.

W dziale Honours & Awards możesz dodać wyróżnienia, które zaczynają się od pożądanego tytułu (Senior Sales Executive, dodając np. President’s Club przez 5 lat.)

Dodaj swoje „umiejętności” i kontynuuj zbieranie „Rekomendacji”.

Wydaje się, że to jedna z najbardziej niezrozumianych sekcji LinkedIn, obszar Umiejętności i Ekspertyzy, zaczęła się jako grupa słów kluczowych z funkcją bezpośredniego wyszukiwania.

Teraz przekształciło się w narzędzie SEO, które może przyciągnąć poważny ruch, ale tylko wtedy, gdy jest poprawnie używane.

Umiejętności jakie dodajesz, mają większe znaczenie przy przeszukiwaniu twojego LinkedIn, gdy sa potwierdzane przez innych użytkowników. Dlatego warto dodawać słowa kluczowe, takie, których potwierdzenia otrzymasz. Lepiej mniej, ale konkretnych.

Ograniczenie: upewnij się, że terminy dodane w tej sekcji są naprawdę słowami kluczowymi. Mając wybór pomiędzy „twardą umiejętnością” (taką jak „Zarządzanie projektami„) i cechą charakteru (np. „Przywództwo” / „Leadership„), pracodawcy mogą preferować wyszukiwanie określonych kompetencji.

Umiejętności i ich potwierdzenia.

Rekomendacje, na Twoim profilu, cechy wyróżnione przez innych to również źródło słów kluczowych! W momencie proszenia o rekomendacje możesz poprosić o ocenę konkretnej Twojej umiejętności. 

Zacznij teraz!

To tylko kilka wskazówek, jak zwiększyć LinkedIn SEO twojego profilu (istnieje oczywisście więcej strategii, które można wykorzystać do generowania ruchu!). Nawet jeśli nie rozumiesz koncepcji SEO, pamiętaj, że dodawanie większej ilości treści do Twojego Profilu prawie zawsze skutkuje większą liczbą odwiedzających – szczególnie, gdy wykorzystujesz słowa kluczowe, aby przyciągnąć uwagę pracodawców, czy klientów.

POZWÓL MI DOTRZEĆ DO WIĘKSZEJ LICZBY CZYTELNIKÓW.    BĘDĘ WDZIĘCZNA JEŚLI PODZIELISZ SIĘ TYM ARTYKUŁEM 
NA LINKEDIN I NA FACEBOOKU.

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości nie wahaj się komentować poniżej, lub skontaktuj się ze mną!

Zapisz się do newslettera

Podobne wpisy