Spis treści
Podziel się

1. Sam bądź ambasadorem. :)

Wszelkie inicjatywy biznesowe mają większą szansę powodzenia jeśli są poparte przez zespoły zarządzające. Mam tu na myśli, między innymi, dawanie najlepszego przykładu w temacie employer brandingu. 

W końcu, dlaczego miałabyś egzekwować komentowanie sukcesów marki jeśli sama tego nie robisz?

Tak, jak na pewno są pracownicy, którzy chętnie zaangażowaliby się w program employee advocacy, tak również warto postawić na wzmożoną aktywność w mediach społecznościowych poszczególnych managerów. Najlepiej tych, których marka osobista już jest silna a zaangażowanie w mediach wysokie. 

Udostępniając treści polecane przez firmę swojej sieci kontaktów, możesz wskazać drogę pozostałym pracownikom

Lead by example – przewodź, dając przykład. Pozwól ludziom patrzeć na siebie przez pryzmat: jeśli Ona może, to ja też!

2. Motywuj!

Nawet jeśli Twój zespół zrozumie pojęcie i wartość bycia ambasadorem marki, nadal będzie potrzebować Twojej motywacji i wsparcia. Prawdopodobnie, nie jest to ich główne zadanie w pracy. ;)

Warto przypominać im od czasu do czasu korzyści z wykorzystywania ich marki osobistej do wsparcia marki pracodawcy. To, że regularnie dzielą się adekwatnym dla platformy, jakościowym, skłaniającym do myślenia contentem może być wyłącznie pożytkiem dla nich samych. 

  • Budują swoją markę osobistą, która jest walutą w dzisiejszym świecie;
  • Rozwijają sieć kontaktów, która może zauważyć ich kompetencje;
  • Wzmacniają markę pracodawcy, jednocześnie zwiększając jej świadomość i widoczność;
  • Wspierają, tym samym, działania rekrutacyjne firmy.

3. Wesprzyj ich!

Łatwo jest założyć, że Twoi pracownicy wymagają niewielkiej pomocy. Ale niewiele osób dotrzymuje kroku najlepszym praktykom optymalizacji zaangażowania w mediach społecznościowych.

Możesz pomóc swoim Ludziom osiągnąć lepsze wyniki z ich zaangażowania w media społecznościowe, regularnie dzieląc się wskazówkami:

  • Najlepsze dni i godziny dni na opublikowanie;
  • Przykuwające uwagę tytuły postów czy haki narracyjne;
  • Jak zoptymalizować profile w mediach społecznościowych;
  • Idealna mieszanka typów treści i tematów do udostępnienia;
  • Budowanie strategicznej sieci networkingowej.

4. Nie blokuj sieci społecznościowych w pracy.

Chcesz, aby Twoi pracownicy mogli swobodnie udostępniać treści, ale zniechęcasz do korzystania z mediów społecznościowych w godzinach pracy? To nie ma sensu.

Jeśli taka jest lub była kultura w Twojej organizacji, musisz wyjaśnić, że firma w pełni popiera ich udział i ufa im w korzystaniu z mediów społecznościowych. Prosta, ale precyzyjne opisanie polityki mediów społecznościowych może pomóc w przezwyciężeniu obaw.

LinkedIn już nie jest platformą wyłącznie do szukania pracy. Jest portalem biznesowym. Robimy na nim prasówkę, utrzymujemy kontakty, sprzedajemy. Wykorzystaj to i pozwól wykorzystywać jego zasób!

5. Zachęć do utrzymywania kontaktów online.

Zachęcanie pracowników do dodawania do kontaktów siebie nawzajem pozwala strategicznie powiększać sieć, gdzie jednocześnie Twoja firma służy jako podstawa wspólnej więzi. Połączenia te przynoszą również korzyści Twojej firmie, ponieważ ci pracownicy będą widzieć więcej adekwatnych treści. To dodatkowo zwiększa zasięg Twojej marki, jednocześnie pomagając w ciągłym budowaniu społeczności w organiczny sposób.

A może…

Choć nie jestem zwolenniczką nagradzania za coś, co wydaje mi się oczywiste, to wprowadzenie gamingu i rywalizacji do działań w mediach społecznościowych może być świetnym pomysłem na rozkręcenie przyzwyczajeń :). Liczba wpisów, najlepszy profil, najciekawiej opowiedziana historia w poście na 1300 znaków. Pomysłów może być mnóstwo!

Do dzieła!

Jest bardziej niż prawdopodobne, że Twoi pracownicy są już aktywni w mediach społecznościowych. Możesz pomóc im wzmocnić markę osobistą poprzez strategiczne wsparcie. Zapewniając pracownikom szkolenia, porady, ciągłą zachętę i inspirację dzięki tym pięciu wskazówkom, możesz wesprzeć ich działania zarówno na cele firmowe, jak i osobiste.

Zapisz się do newslettera