Nie wszystkie terminy, czy operatory wyszukiwania są rozumiane przez LinkedIn. Tak jak możemy używać na nim zdecydowanie podstawowych operatorów logicznych, tak wyszukiwanie zaawansowane możemy wykonać bezpośrednio w wyszukiwarce. Tak. Przeszukiwanie LinkedIn na Google może być bardziej efektywne niż przeszukiwanie LinkedIn na LinkedIn.

Site:

Wyszukiwanie na konkretnej stronie inernetowej.

Inurl:

Szukanie słów kluczy, które mogą być częścią adresu url, adresu strony.

  • Inurl:cv OR inurl:vitae AND Warszawa
  • Inurl:cv OR inurl:vitae OR inurl:resume PHP developer London -template -sample

Intitle:

Szukanie słów kluczy, które mogą być w tytule strony internetowej:

Intext:

Szukanie słów kluczy, które mogą być na stronie internetowej

Filetype:

Pomoże Ci znaleźć dokumenty w konkretnym formacie

Location: 

jobs location:warszawa – jeśli szukasz wiadomości związanych z konkretną lokalizacją, możesz użyć polecenia location: do wyszukiwania  informacji pochodzących z tej lokalizacji.

~ (tylda)

Tylda jest używana do poszukiwania synonimów. Google coraz lepiej rozumie je sam i potrafi wyszukać adekwatne alternatywy.
~manager wyszuka nam terminy poboczne: executive, head of department, supervisor, director

* (asterysk)

Asterysk działa jak jocker – uzupełnia niedopowiedziane.
“Head * Analytics OR Data” – wyniki będą dotyczyć Head of Customer Analytics, Head of Data lub innych treści. Operator * może również zastąpić część słowa w wyszukiwaniu: rekrut* – rekruter, rekrutacja, rekrutuję, rekrutujemy…

Related

Wyszukuje podobne strony internetowe bazując na podanej.

Podsumowanie

Jedynie ograniczenie dotyczące używanych operatorów to kreatywność rekrutera. Ich kombinacje są niemal nieskończone. Choć Google coraz lepiej radzi sobie z wyszukiwaniem semantycznym – zaczyna rozumieć język naturalny, a więc frazy przyjmujące formę pytań, a nie tylko konkretnych słów kluczowych – to umiejętność przełożenia zapytań na kwerendy może być użyteczną umiejętnością rekrutera. 

Należy jednak pamiętać, że to co działa dziś, może przestać jutro i zmienić się wraz z ciągle aktualizowanymi algorytmami. 

JEŚLI ARTYKUŁ WYDAJE CI SIĘ UŻYTECZNY POZWÓL MU DOTRZEĆ DO WIĘKSZEJ LICZBY CZYTELNIKÓW.  BĘDĘ WDZIĘCZNA JEŚLI PODZIELISZ SIĘ NIM
NA LINKEDIN I NA FACEBOOKU.

W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości nie wahaj się komentować poniżej, lub skontaktuj się ze mną!

Zapisz się do newslettera