Nie wszystkie terminy, czy operatory wyszukiwania są rozumiane przez LinkedIn. Tak jak możemy używać na nim zdecydowanie podstawowych operatorów logicznych, tak wyszukiwanie zaawansowane możemy wykonać bezpośrednio w wyszukiwarce. Tak. Przeszukiwanie LinkedIn na Google może być bardziej efektywne niż przeszukiwanie LinkedIn na LinkedIn.
Site:
Wyszukiwanie na konkretnej stronie inernetowej.
- Site:doyoubuzz.com “linkedin trainer”
- Site:pl.linkedin.com
- Site:quora.com „sourcing channels”
Inurl:
Szukanie słów kluczy, które mogą być częścią adresu url, adresu strony.
- Inurl:cv OR inurl:vitae AND Warszawa
- Inurl:cv OR inurl:vitae OR inurl:resume PHP developer London -template -sample
Intitle:
Szukanie słów kluczy, które mogą być w tytule strony internetowej:
Intext:
Szukanie słów kluczy, które mogą być na stronie internetowej
Filetype:
Pomoże Ci znaleźć dokumenty w konkretnym formacie
Location:
jobs location:warszawa – jeśli szukasz wiadomości związanych z konkretną lokalizacją, możesz użyć polecenia location: do wyszukiwania informacji pochodzących z tej lokalizacji.
~ (tylda)
Tylda jest używana do poszukiwania synonimów. Google coraz lepiej rozumie je sam i potrafi wyszukać adekwatne alternatywy.
~manager wyszuka nam terminy poboczne: executive, head of department, supervisor, director
* (asterysk)
Asterysk działa jak jocker – uzupełnia niedopowiedziane.
“Head * Analytics OR Data” – wyniki będą dotyczyć Head of Customer Analytics, Head of Data lub innych treści. Operator * może również zastąpić część słowa w wyszukiwaniu: rekrut* – rekruter, rekrutacja, rekrutuję, rekrutujemy…
Related
Wyszukuje podobne strony internetowe bazując na podanej.
- Np. related:bit.ly lub related:visual.ly
Podsumowanie
Jedynie ograniczenie dotyczące używanych operatorów to kreatywność rekrutera. Ich kombinacje są niemal nieskończone. Choć Google coraz lepiej radzi sobie z wyszukiwaniem semantycznym – zaczyna rozumieć język naturalny, a więc frazy przyjmujące formę pytań, a nie tylko konkretnych słów kluczowych – to umiejętność przełożenia zapytań na kwerendy może być użyteczną umiejętnością rekrutera.
Należy jednak pamiętać, że to co działa dziś, może przestać jutro i zmienić się wraz z ciągle aktualizowanymi algorytmami.
JEŚLI ARTYKUŁ WYDAJE CI SIĘ UŻYTECZNY POZWÓL MU DOTRZEĆ DO WIĘKSZEJ LICZBY CZYTELNIKÓW. BĘDĘ WDZIĘCZNA JEŚLI PODZIELISZ SIĘ NIM
NA LINKEDIN I NA FACEBOOKU.
W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości nie wahaj się komentować poniżej, lub skontaktuj się ze mną!